sss english
 
 
anasayfa hakkımızda temsilcilikler
insan kaynakları maner market referanslar iletişim
OED (Otomatik Eksternal Defibrilatörler)
     
 
   
 
   
 
   
 
 
OED (Otomatik Eksternal Defibrilatör) Nedir?

OED, pille çalışan otomatik bir harici defibrilatördür. OED’nin defibrilasyon elektrodlarını (Pedlerini) hastanın göğsüne yerleştirdikten sonra, OED otomatik olarak hastanın   EKG’sini inceler kullanıcıya düğmeye basmasını ve gerekiyorsa şok uygulamasını sesli ve görsel olarak bildirir. Cardiac Science Powerhearth G3 Automatic modeli gerekirse şoku kimseye gerek kalmadan otomatik olarak uygular. OED sesli ve/veya yazılı komutlar, sesli alarmlar ve ışıklı göstergelerden oluşan bir sistem yardımıyla kullanıcının bir kurtarma işlemi yapmasına yardımcı olur.

OED’ler sertifikalı ilk yardım egitimi almış kişiler tarafından herhangi bir kişinin ani kalp durması veya kalp krizi geçirmesi durumunda ambulans veya uzman bir doktor gelene kadar ilk müdahaleyi yapabilmesi için tasarlanmıştır. Cardiac Science’ın patentli pedleri sayesinde kullanıcı hatasını önlemek için tasarladığı değişken (apeks ve sternum ayrımı olmayan) pedleri mevcuttur. Yalnız Cardiac Science OED’lerinde mevcut olan üstün bifazik teknolojisi sayesinde kişiye göre enerji seviyesini kendisi belirlemektedir. Obez veya normal kişiyi algılayarak farklı enerji seviyesinden şok verebilmektedir. Cihazımızın tedavi doğrulu ise %99,4 oranında kanıtlanmıştır. Cardiac Science OED’leri hastanın tüm geçmiş bilgilerini (hastanın hangi durumda size geldiği ve sizin hangi durumda teslim ettiğinizi, pedlerin yerleştirildikten sonraki tüm kalp ritim analizlerini anlık EKG gösterimi ile) kendi hafızasına kaydetmektedir.

Neden Çalışma Alanlarımızda Otomatik Eksternal Defibrilatör Bulunduralım?
Çok  az  şirket  personellerinde   oluşabilecek  ani  kalp durması ile  başa çıkabilecek  hazırlıkları  yapmışlardır. Amerika'da  ani kalp durmasından  ölen kişilerin sayısı yangında  ölenlerin sayısından yüzde 96 daha  fazladır. Şirketler çalışanlarını, müşterilerini  ve ziyaretçilerini  korumak  için iş yerlerinde  yangın söndürme  cihazları bulundurmaktadırlar, fakat defibrilatör  bulundurulması göz ardı  edilmektedir. Bu özellikle trajiktir. Çünkü bu tip durumlarda hızlı ve erken müdahale, kurtulma oranını çok yükseklere taşımaktadır.
 

 

3 dakika  içerisindeki ani  kalp  durmalarında defibrilatör
 
ile  kurtulma  şans ı%70’tir. Bir dakika içerisinde şok verildiğinde kurtulma şansı %90’a çıkar.
   
Olay anında öncelikle 112’yi aramak gerekir. Fakat ilk
 
müdahale için beklemek uzun zaman alabilir. Amerikada ilk müdahale için geçen süre istatistiklere göre 9 dakikadır.
   
İş yerlerinde OED bulunduran kişiler, böyle bir durumda
  hızlı müdahale edebilir.
 

   
 
     

 

© by Manner Science 2008. Tüm hakları saklıdır. web tasarımı
Grafikrim.com